RenCraft

Terminy / Aktualności

Organizujemy szkolenia, warsztaty i wyjazdy studyjne dla wszystkich zainteresowanych współpracą z nami.

Kogeneracja gazowa w Deszcznie

19.02.2022

Szkoła Podstawowa w Deszcznie może pochwalić się zmodernizowaną nowoczesną kotłownią wytwarzającą jednocześnie prąd i ciepło. Przestarzałe ponad 20-letnie kotły gazowe zastąpiła kaskada dwóch jednostek kogeneracyjnych zasilanych gazem ziemnym o łącznej mocy elektrycznej 18 kW oraz łącznej mocy cieplnej ok. 40 kW.

Projekt został zrealizowany w 2021 roku. Wartość inwestycji wyniosła ponad 800 tys. zł brutto.

Więcej info o projekcie: Wysokosprawna kogeneracja gazowa w szkole w Deszcznie

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 0,95 MWp dla koszalińskich wodociągów uruchomiona

23.09.2021

Wspólnie z Photon Energy zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy elektrownię fotowoltaiczną o mocy 0,95 MWp na terenie oczyszczalni ścieków położonej niedaleko jeziora Jamno, zarządzanej przez Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Koszalinie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu projektu zrealizowanego w Koszalinie. Nasze rozwiązania w zakresie energii słonecznej, umożliwiające niezawodne dostawy czystej energii dla obiektów miejskiej infrastruktury, wielokrotnie potwierdziły swoją skuteczność. Dostarczona instalacja nie tylko zapewnia zrównoważone rozwiązanie dla lokalnej oczyszczalni ścieków, ma również zasadnicze znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego miasta przy jednoczesnym obniżeniu kosztów dostaw energii z sieci” – powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy Group.

Instalacja od ponad miesiąca dostarcza czystą energię do oczyszczalni, pomagając miastu zapewnić bezpieczeństwo energetyczne i obniżyć koszty energii elektrycznej dostarczanej z sieci. Wartość projektu zrealizowanego przez międzynarodowe konsorcjum wyniosła 3,36 mln zł netto.

„Był to trudny projekt z uwagi na wysokie wymagania klienta oraz proces realizacji w czasie trwania pandemii COVID-19. Pomimo to, wraz z zespołem Photon Energy, udało nam się dostarczyć unikalne rozwiązania, począwszy od nietypowego układu elektrowni fotowoltaicznej (instalacja wschód-zachód), poprzez najnowocześniejszy system interfejsów zasilania sieci średniego napięcia, aż po zastosowanie opartego na chmurze systemu SCADA w celu optymalizacji autokonsumpcji wytworzonej energii” – podkreśla Przemysław Kowalski, prezes RenCraft.

Jest to nasz czwarty projekt zrealizowany wspólnie z Photon Energy. W 2012 roku wybudowaliśmy na terenie oczyszczalni ścieków w Rudzie Śląskiej instalację fotowoltaiczną o mocy 311 kWp – była to wówczas największa dachowa elektrownia PV w Polsce.

Więcej informacji o projekcie tutaj: Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 0,95 MWp na terenie oczyszczalni ścieków Jamno w Koszalinie. 

ZeroFlame – zerowa emisja pyłu

27.06.2021

ÖkoFEN – producent kondensacyjnych kotłów na pellet wprowadza do sprzedaży w modelach Pellematic Condens 10-14 kW innowacyjną technologię, która pozwala uzyskać minimalne wartości emisji pyłu. Możliwe jest to dzięki specjalnej konstrukcji rury kształtującej płomień.

Więcej informacji: ZeroFlame – zerowa emisja pyłu

Kompleksowy remont komisariatu policji Toruń-Rubinkowo

22.02.2021

W grudniu 2020 r. spółka RenCraft jako generalny wykonawca, wyłoniony w trakcie postępowania przetargowego, ukończyła projekt przebudowy siedziby komisariatu policji w Toruniu przy ul. Dziewulskiego 1. Kompleksowej modernizacji poddano m.in. budynek główny (segment administracyjny z łącznikiem + segment aresztowy ze spacerniakiem) i budynek siłowni.

Wartość robót budowlanych wyniosła ponad 14 mln zł.

Więcej informacji o projekcie: Przebudowa komisariatu policji Toruń-Rubinkowo

Termomodernizacja w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku

19.12.2020

W czwartym kwartale 2020 r. zakończyliśmy roboty termomodernizacyjne wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej czynnego obiektu szpitalnego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Ocieplone zostało m.in. 3 000 m² elewacji zewnętrznej oraz 1 500 m² dachu. W budynku nr 3 na co dzień funkcjonują m.in. Klinika Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii oraz Oddział Endokrynologii.

Nagrzewnice powietrza na pellet Pellematic Air 30 kW

23.06.2020

Poszerzamy ofertę produktów o nagrzewnice powietrza na pellet firmy ÖkoFEN. Pellematic Air o mocy 30 kW to automatyczne urządzenia służące do ogrzewania budynków i pomieszczeń, m.in. hal przemysłowych, szklarni, namiotów czy warsztatów. Nagrzewnica Pellematic Air zapewnia ciepło wszędzie tam gdzie nie ma, bądź nie chcemy wykorzystywać instalacji wodnej.

Więcej informacji o produkcie: Nagrzewnice powietrza na pellet ÖkoFEN Pellematic Air 30 kW

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie po termomodernizacji 

06.03.2020

W wrześniu 2019 r. zakończyliśmy roboty budowlane, których celem było zwiększenie efektywności energetycznej obiektów stanowiących zaplecze techniczne Muzeum Archeologicznego w Biskupinie (powiat żniński, woj. kujawsko-pomorskie). W ramach zadania wyremontowano kotłownię wraz z wymianą kotła na nowoczesną jednostkę biomasową o mocy 200 kW.

Warto dodać, że Zamawiający był już dotychczas użytkownikiem technologii HDG Bavaria przez okres ponad 15 lat!

Więcej informacji tutaj: Termomodernizacja budynków Muzeum Archeologicznego w Biskupinie

Wyjazd studyjny: „Pompy ciepła iDM. Know-how od fachowców z Austrii”

08.01.2020

Zapraszamy na wyjazd studyjny do Austrii, którego celem jest przybliżenie rozwiązań firmy iDM-Energiesysteme GmbH – czołowego producenta pomp ciepła w Europie.

Do udziału zapraszamy: projektantów, architektów, audytorów energetycznych, firmy deweloperskie, niezależnych wytwórców energii oraz inwestorów OZE.

W programie wyjazdu m.in. zwiedzanie fabryki pomp ciepła oraz wyjazd pod Großglockner – najwyższy szczyt Austrii.

Termin

Wydarzenie odwołane. Wkrótce nowy termin. 

Informacje organizacyjne

Wydarzenie odwołane. Wkrótce nowy termin. 

Zapisy

m.niezgodzki@rencraft.eu  tel.+48 52 348 40 57

Nowość w ofercie RenCraft: ogrzewacz powietrza na pellet Pellevita

07.01.2020

Paleta produktów naszej firmy powiększyła się o ogrodowy ogrzewacz powietrza na pellet Pellevita. Urządzenie marki ÖkoFEN idealnie sprawdzi się w chłodne wieczory, zapewniając przyjemne, zdrowe ciepło i niepowtarzalny nastrój.

Koszt zakupu to 2755 zł netto + 8% VAT (koszty wysyłki wliczone w cenę, dostawa bezpośrednio od producenta z Austrii).

Więcej informacji tutaj: Ogrzewacz ogrodowy na pellet Pellevita

Umowa na budowę elektrowni fotowoltaicznej dla MWiK w Koszalinie

28.10.2019

Wspólnie z firmą Photon Energy N.V. (z siedzibą główną w Amsterdamie i biurami w Europie i Australii), w wyniku wygranego postępowania przetargowego, zajmiemy się realizacją farmy fotowoltaicznej o mocy 0,95 MWp na terenie oczyszczalni ścieków położonej niedaleko jeziora Jamno w Koszalinie. Inwestycja Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Koszalinie będzie naszym siódmym projektem realizowanym dla sektora przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce. W 2012 roku razem z Photon Energy wybudowaliśmy na terenie oczyszczalni ścieków w Rudzie Śląskiej instalację fotowoltaiczną o mocy 311 kWp – była to wówczas największa dachowa elektrownia PV w naszym kraju.

Zakończenie robót przewiduje się na maj 2020 roku. Wartość inwestycji to 4,142 mln zł brutto.

Elektrownia fotowoltaiczna 0,95 MWp w Koszalinie - podpisanie umowy

Elektrownia fotowoltaiczna w Parku Wodnym Koszalin

26.09.2019

Pod koniec czerwca br. jako Generalny Wykonawca ukończyliśmy budowę elektrowni fotowoltaicznej na terenie aquaparku w Koszalinie. Instalacja o łącznej mocy 400 kW posadowiona jest na konstrukcji wsporczej o długości ponad 160 metrów. Produkowana energia elektryczna zostanie w całości wykorzystana na potrzeby własne obiektu.

Więcej informacji o projekcie: Elektrownia fotowoltaiczna 400 kW w Parku Wodnym Koszalin

Pompy ciepła w gminie Wierzbica

10.07.2019

W leżącej w powiecie radomskim Gminie Wierzbica wykonaliśmy, w ramach projektu poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej, roboty budowlane w zakresie instalacji wysokotemperaturowych pomp ciepła. Energię cieplną dla budynku urzędu gminy oraz trzech placówek szkolnych zapewniają nowoczesne gruntowe pompy ciepła naszego partnera z Austrii – iDM-Energiesysteme. Łączna moc grzewcza wszystkich urządzeń to 632 kW! Jest to jedna z największych tego typu realizacji w Polsce.

Więcej informacji o projekcie: Gruntowe pompy ciepła w Wierzbicy

Case study: Wykorzystanie ciepła odpadowego do produkcji chłodu w fabryce frytek

19.06.2019

Zapraszamy do zapoznania się artykułem poświęconym agregatom absorpcyjnym naszego partnera – firmy Yazaki. Analiza przypadku przedstawia wykorzystanie ciepła powstającego w procesie produkcji frytek do chłodzenia pomieszczeń fabryki. Obok finansowych korzyści zastosowanie agregatów przyczyniło się to do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Dzięki zmniejszeniu zużycia prądu w ciągu roku obniżono emisję CO2 o 86 t.

Więcej informacji tutaj: Chłód z ciepła odpadowego w fabryce frytek

Konferencja InstalVIP za nami

03.06.2019

W dniach 29-31 maja br. gościliśmy jako wystawca na konferencji InstalVIP. Podczas wydarzenia mogliśmy przybliżyć projektantom i architektom nasze rozwiązania w zakresie alternatywnych źródeł. Uczestnicy spotkania w Karpaczu mogli m.in. poznać zalety kotła na pellet Easypell i jego zastosowanie jako źródło ciepła w mniejszych obiektach użyteczności publicznej (przedszkola, świetlice wiejskie).

Więcej informacji o konferencji tutaj.

Elektrownia fotowoltaiczna w Szczecinku

04.04.2019

W marcu 2019 r. jako generalny wykonawca, wyłoniony w postępowaniu przetargowym, ukończyliśmy budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy blisko 100 kW na terenie oczyszczalni ścieków w Szczecinku. Instalacja składa się z 344 modułów zamontowanych w orientacji poziomej na wolnostojącej dwupodporowej konstrukcji wbijanej w grunt.

Projekt uzyskał wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Więcej informacji o inwestycji tutaj: Elektrownia fotowoltaiczna na oczyszczalni ścieków w Szczecinku

Elektrownia fotowoltaiczna 100 kW na oczyszczalni ścieków w Szczecinku

Zamek w Mosznej z nowym systemem grzewczym na biomasę

23.01.2019

Pod koniec 2018 r. zrealizowaliśmy projekt modernizacji systemu grzewczego Zamku Moszna – zabytkowej rezydencji położonej w województwie opolskim. Dotychczasową kotłownię węglową zastąpiła nowoczesna i zautomatyzowana technologia biomasowa o łącznej mocy 550 kW. Inwestycja została współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego .

Więcej informacji o realizacji tutaj: Kotłownia na pellet w Zamku Moszna

Kotłownia na pellet w Zamku Moszna

Instalacje fotowoltaiczne we Fromborku

11.01.2018

Po koniec listopada 2018 r. jako generalny wykonawca, wyłoniony w postępowaniu przetargowym, ukończyliśmy zadanie pn. „Inwestycje w OZE  w przedsiębiorstwie Wodociągi Fromborskie Sp. z o.o.” Przedmiotem zamówienia była budowa i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 80 kW na 3 obiektach należących do miejskich wodociągów we Fromborku.

Projekt uzyskał wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Więcej informacji o inwestycji tutaj: Instalacje fotowoltaiczne we Fromborku

Instalacja fotowoltaiczna 20,8 kWp na hydroforni we Fromborku

Wyprzedaż kotłów na pellet Easypell 

04.01.2019

Mamy przyjemność zaproponować Państwu kocioł na pellet Easypell w nowej atrakcyjnej cenie:

 • kocioł o mocy 16 i 20 kW – 12 500 zł netto
 • kocioł o mocy 20 i 32 kW – 14 200 zł netto

Wyprzedaż na urządzenia obowiązuje do momentu odwołania promocji. Więcej informacji kotłach Easypell tutaj.

Kotłownia na pellet Easypell w przedszkolu w Wartkowicach

Wyjazd studyjny projektantów do Bawarii i Austrii

18.10.2018

W dniach 8-11 października br. wraz z grupą projektantów i architektów odwiedziliśmy siedziby naszych zagranicznych partnerów – HDG Bavaria i ÖkoFEN.

W centrali firmy HDG Bavaria w Massing uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć proces produkcji zautomatyzowanych kotłów grzewczych opalanych biomasą oraz poznać w praktyce wykorzystanie tej technologii do ogrzewania i chłodzenia budynków.

Z kolei w austriackim Niederkappel nasi partnerzy z firmy ÖkoFEN przybliżyli uczestnikom bogate doświadczenie w rozwoju technologii kotłów kondensacyjnych na pellet, które wytwarzają jednocześnie ciepło i prąd.

Mamy nadzieję, że informacje zdobyte podczas wyjazdu pozwolą na skuteczne wdrażanie przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii w kolejnych regionach naszego kraju.

Zapraszamy samorządowców, projektantów, architektów, instalatorów oraz inwestorów do zapoznania się z naszą ofertą usług szkoleniowych i wyjazdów studyjnych.

Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim z pompami ciepła

03.10.2018

Po koniec 2017 roku jako Generalny Wykonawca, wybrany w postępowaniu przetargowym, zakończyliśmy projekt pn.: „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na obszarze MOF Lębork w ramach II części zamówienia: Termomodernizacja Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim”. Przedmiotem zamówienia była m.in. budowa węzła cieplnego opartego na kaskadzie 2 gruntowych pompach ciepła typu glikol/woda o łącznej mocy 150 kW. Prace budowlane w zakresie architektury obiektu obejmowały m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie stropodachów, ocieplenie dachu oraz wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Udział odnawialnych źródeł energii po modernizacji wynosi ponad 70%.

Więcej informacji o projekcie tutaj.

Pompy ciepła i kolektory słoneczne w Leźnie

26.07.2018

W maju 2018 r. firma RenCraft Sp. z o.o. jako Generalny Wykonawca ukończyła projekt kompleksowej modernizacji szkoły podstawowej w Leźnie (Gmina Żukowo, woj. pomorskie). Kaszubska szkoła zyskała nowe źródło ciepła w postaci instalacji gazowych absorpcyjnych pomp ciepła typu grunt/woda o łącznej maksymalnej mocy grzewczej 127 kW. Na dachu budynku zainstalowano również kolektory słoneczne, które wspomagają przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Więcej informacji o projekcie tutaj: Kompleksowa modernizacja szkoły podstawowej w Leźnie

100% odnawialnej energii w Nadleśnictwie Choczewo

26.06.2018

Pod koniec 2017 roku ukończone zostało przedsięwzięcie, dzięki któremu kompleks budynków Nadleśnictwa Choczewo może być zasilany w 100% z własnych źródeł odnawialnych. Nasza firma była dostawcą i integratorem technologii OZE w tym projekcie. Na dachu budynku garażu nadleśnictwa działa instalacja fotowoltaiczna o mocy 18 kWp. Kolejnym elementem systemu wykorzystującego energię słońca jest dwuosiowy tracker nadążny o mocy 4 kWp. Ciepło dla ogrzewania budynków zapewnia z kolei zautomatyzowana kotłownia biomasowa o łącznej mocy 110 kW.

Więcej informacji o projekcie: Termomodernizacja budynków Nadleśnictwa Choczewo.

Nowoczesna kotłownia na pellet w Olszance

06.04.2018

Publiczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olszance (woj. opolskie) to kolejny obiekt użyteczności publicznej, który wybrał firmę RenCraft jako dostawcę nowoczesnych rozwiązań w zakresie biomasowych systemów grzewczych. Zautomatyzowana jednostka o mocy 200 kW zastąpiła kotłownię węglową i dostarcza ciepło na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Uruchomienie kotłowni nastąpiło w październiku 2017 r.

Więcej informacji o projekcie tutaj: Kotłownia na pellet w Olszance

Kotłownia na pellet HDG Compact 200 kW w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olszance

Sportowe powitanie wiosny z RenCraft

28.03.2018

W sobotę 24 marca 2018 r. w Wyrzysku odbyła się wiosenna edycja imprezy sportowej pn. „4 Pory Roku – Dębowa Góra”. Organizację wydarzenia wsparła firma RenCraft.

Celem projektu jest promowanie walorów turystycznych masywu Dębowa Góra (jedno z najwyższych wzniesień Krajny) oraz popularyzacja biegania i maszerowania jako środka aktywności ruchowej. Uczestnicy zawodów biegowych przebiegli trasę ok. 9 km. Z kolei miłośnicy nordic walking mieli do pokonania dystans ok. 7 km. Na zakończenie imprezy organizatorzy przygotowali ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz słodkościami ufundowanymi przez naszą firmę.

Więcej informacji o „4 Pory Roku – Dębowa Góra” tutaj.

Ciepło z pelletu w wartkowickim przedszkolu

20.02.2018

Przedszkole publiczne w Wartkowicach (woj. łódzkie) ma nowe źródło ciepła w postaci kotła na pellet Easypell o mocy 32 kW. Urządzenie pracuje w budynku, który został poddany kompleksowej termomodernizacji. Kocioł Easypell oprócz zastosowania w budownictwie jednorodzinnym doskonale sprawdza się w małych obiektach użyteczności publicznej (świetlice wiejskie, remizy strażackie, itp.)

Więcej informacji o projekcie tutaj: Kotłownia na pellet Easypell w przedszkolu w Wartkowicach

Kotłownia na pellet Easypell w przedszkolu w Wartkowicach

Wyjazd studyjny: „Niezależność energetyczna budynku na przykładzie rozwiązań firmy ÖkoFEN”

19.02.2017

Zapraszamy na wyjazd studyjny do Austrii, którego celem jest przybliżenie rozwiązań firmy ÖkoFEN w zakresie budownictwa niezależnego energetycznie. Do udziału zapraszamy projektantów, architektów, pracowników naukowych uczelni wyższych, niezależnych wytwórców energii oraz inwestorów OZE.

W programie wyjazdu zwiedzanie domu niezależnego energetycznie, który zaopatruje się w ciepło i prąd m.in. z dachowej instalacji fotowoltaicznej oraz kotła kondensacyjnego na pellet z silnikiem Stirlinga.

Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie

09.02.2017

Miło nam poinformować, że jako generalny wykonawca zakończyliśmy projekt termomodernizacji budynków Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie (woj. łódzkie). Zakres prac obejmował m.in. ocieplenie elewacji, wymianę stolarki okiennej oraz wymianę instalacji wentylacji i klimatyzacji. Obiekty zyskały również nowe źródło ciepła w postaci powietrznych i gruntowych pomp ciepła oraz kotłów na biomasę. Na dachu budynku głównego została zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Przedsięwzięcie pozyskało dofinansowanie  ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Więcej informacji o projekcie tutaj: Termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie 

Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie

Pompy ciepła w szkole podstawowej w Dąbrównie

08.02.2018

Szkoła podstawowa w Dąbrównie (warmińsko-mazurskie) może poszczycić się nowoczesną instalacją wykorzystującą odnawialne źródło energii. W wyniki postępowania przetargowego firma RenCraft zajęła się zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych obejmujących m.in. kotłownię opartą na gruntowych pompach ciepła o mocy 160 kW.

Inwestycja została ukończona w październiku 2017 roku.

Więcej informacji o projekcie tutaj: Pompy ciepła w szkole podstawowej w Dąbrównie

Pompy ciepła w szkole podstawowej w Dąbrównie

Kotłownie kontenerowe na biomasę HDG Bavaria

30.01.2018

RenCraft rozszerza paletę produktów w zakresie energetycznego wykorzystania biomasy o kotłownie kontenerowe firmy HDG Bavaria.

Kotłownie kontenerowe HDG to elastyczne rozwiązanie dla ogrzewania drewnem kawałkowym, zrębkami, pelletem czy trocinami. Dzięki modułowej budowie istnieje możliwość zbudowania w krótkim czasie kotłowni o mocy do 400 kW. Kontenery są przystosowane do wszystkich typów kotłów HDG. Zaletą tego systemu jest również możliwość wyboru różnych wariantów magazynowania i transportu paliwa. Dla obiektów z dużym zapotrzebowaniem na energię polecamy magazyn typu „ruchoma podłoga”. Kontenery wyposażone są również w przesuwany dach aby ułatwić rozładunek paliwa.

Więcej informacji o produkcie tutaj: Kotłownie kontenerowe na biomasę HDG Bavaria 7 – 400 kW 

Kotłownie kontenerowe na biomasę HDG Bavaria

Informacja 

04.01.2018

Niniejszym informujemy, że z dniem 1 stycznia 2018 nastąpiła zmiana adresu gdańskiego biura firmy RenCraft. Nowy adres:

RenCraft Sp. z o.o./Oddział Gdańsk

ul. Szafarnia 10, lok. 23

80-755 Gdańsk

Numery telefonów pozostają bez zmian.

Termomodernizacja budynków w Łękach Szlacheckich

19.10.2017

Miło nam poinformować, że jako generalny wykonawca zakończyliśmy projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w gminie Łęki Szlacheckie (woj. łódzkie). Zakres prac obejmował m.in. remont kotłowni wraz z instalacją nowoczesnych kotłów biomasowych w budynkach szkoły podstawowej i urzędu gminy.

Przedsięwzięcie pozyskało dofinansowanie  ze środków ,,Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020″ w ramach poddziałania IV.2.2. Termomodernizacja budynków.

Więcej informacji o projekcie tutaj: Termomodernizacja budynków w Łękach Szlacheckich 

Pierwsza w Polsce instalacja kotłów kondensacyjnych na pellet ÖkoFEN Pellematic 

06.10.2017

Pod koniec września br. oddano do użytku nowoczesną kotłownię na pellet w miejscowości Wiardunki (gm. Ryczywół, woj. Wielkopolskie). Jest to pierwsza w Polsce instalacja wykorzystująca technologię kondensacyjnych kotłów na pellet firmy ÖkoFEN. RenCraft jako kluczowy partner przedsięwzięcia dostarczyła i uruchomiła technologię naszego austriackiego partnera. W kotłowni budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej zamontowany został kocioł Pellematic Plus o mocy znamionowej 25 kW i sprawności 102%. Podawanie paliwa do zbiornika przykotłowego z magazynu odbywa się pneumatycznie. Kocioł współpracuje z zasobnikiem buforowym o pojemności 825 l z grzałką elektryczną 6 kW.

Projekt został wykonany w ramach termomodernizacji budynków użyteczności publicznej gminy Ryczywół.

Więcej informacji na temat zastosowanej technologii tutaj: Kotły kondensacyjne na pellet ÖkoFEN Pellematic 4-64 kW

Kocioł Okofen Pellematic 25 kW w Warsztatyach Terapii Zajęciowej w Wiardunkach

Pompy ciepła iDM w ofercie RenCraft

12.06.2017

Nasza oferta urządzeń do wytwarzania czystej energii powiększyła się o produkty firmy iDM ENERGIESYSTEME – czołowego producenta pomp ciepła w Europie.

Oferujemy gruntowe i powietrzne pompy ciepła w zakresie mocy od 3 do 700 kW. Technologia iDM cechuje się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, wysoką sprawnością (wskaźnik COP aż do 6.07), zwartą zabudową i cichą pracą. Rozwiązania naszego partnera służą do ogrzewania i chłodzenia większych obiektów (np. pensjonaty, hotele, biurowce) jak i przeznaczone są dla odbiorców indywidualnych (budownictwo jednorodzinne).

Zapewniamy wsparcie dla projektantów i inwestorów w konfiguracji oraz planowaniu instalacji na każdym etapie inwestycji.

Więcej informacji tutaj.

Pompy ciepła iDM RenCraft

ÖkoFEN Pellematic Smart_e – prąd i ciepło z pelletu

19.06.2017

RenCraft prezentuje  kocioł kogeneracyjny na pellet ÖkoFEN Pellematic Smart_e wyposażony w silnik Stirlinga. Urządzenie zostało zaprojektowane specjalnie dla budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię. Znamionowa moc cieplna kotła wynosi 9 kW, szczytowa 13 kW a moc elektryczna 600 W.

Więcej informacji tutaj: Kocioł kogeneracyjny na pellet ÖkoFEN Pellematic Smart_e kW

Dzień Dziecka w Dąbrównie

05.06.2017

Miło nam poinformować, że firma RenCraft wsparła organizację Dnia Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrównie.

1 czerwca to doskonała okazja aby razem z dziećmi cieszyć się i celebrować beztroski czas dzieciństwa. Dlatego też nasza firma postanowiła umilić czas zabawy najmłodszym przekazując im sprzęt i akcesoria sportowe.

Cieszymy się, że w ten wyjątkowy dzień mogliśmy sprawić radość milusińskim ze szkoły podstawowej w Dąbrównie.

„Magazyn Biomasa” o ciepłowni osiedlowej w Rucianem-Nidzie

22.05.2017

Zapraszamy do lektury majowego wydania czasopisma „Magazyn Biomasa”, w którym redakcja opisuje inwestycje w nowoczesne ciepłownie na Mazurach i Podlasiu. W artykule „Biomasa zapewnia ciepło i czyste powietrze” można przeczytać o inwestycji RenCraft – ciepłowni osiedlowej w Rucianem-Nidzie.

 

Artykuł dostępny jest tutaj.

Źródło: Magazyn Biomasa nr 5 (34) Maj 2017

Ciepłownia osiedlowa w Rucianem-Nidzie

Kotły kondensacyjne na pellet w ofercie RenCraft

05.05.2017

Portfolio produktów w ofercie naszej firmy powiększyło się innowacyjne urządzenia jakim są kotły kondensacyjne na pellet ÖkoFEN Pellematic w zakresie mocy 4 -64 kW. Rozwiązania naszego austriackiego partnera przeznaczone są dla odbiorców indywidualnych (budownictwo jednorodzinne) jak i służą do ogrzewania większych obiektów (np. pensjonaty).

Produkty firmy ÖkoFEN cechuje wysoka sprawność (powyżej 100%), niezawodność, łatwy i szybki montaż.

Więcej informacji tutaj: Kotły kondensacyjne na pellet ÖkoFEN Pellematic 4-64 kW

Kotły kondensacyjne na pellet Okofen Pellematic

RenCraft na sportowo w Wyrzysku 

28.04.2017

W sobotę 8 kwietnia 2017 r. w Wyrzysku obyły się zawody duathlonowe pod hasłem „Do lasu po zdrowie”. Firma RenCraft ufundowała nagrody dla zwycięzców imprezy.

Uczestnicy zawodów rozpoczęli rywalizację od biegu na dystansie 3 km, następnie na rowerach pokonali 6 km, a na koniec przebiegli 3 km. Trasa rowerowa przebiegała przez malowniczy masyw Dębowa Góra – jedno z najwyższych wzniesień Krajny (192 m n. p. m. i 140 metrów ponad poziom rzeki Noteć).

Do zobaczenia na rok!

Więcej informacji o Cross Duathlon Wyrzysk 2017 „Do lasu po zdrowie” tutaj.

Termomodernizacja szkoły w Inowłodzu

28.03.2017

Miło nam poinformować, że w wyniku postępowania przetargowego nasza firma zajęła się poprawą efektywności energetycznej kompleksu szkolnego w gminie Inowłódz (woj. łódzkie). Zakres prac obejmował m.in. instalację pomp ciepła powietrze-woda oraz dachową instalację fotowoltaiczną.

Planowane efekty realizacji projektu to zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynku o 233329,47 kWh oraz 1093,71 GJ zaoszczędzonej energii cieplnej.

Więcej o projekcie tutaj: Elektrownia fotowoltaiczna i pompy ciepła w Inowłodzu

Termomodernizacja szkoły w Inowłodzu

Czysta energia w szpitalu w Wyrzysku 

20.02.2017

Szpital Powiatowy w Wyrzysku może pochwalić się nowoczesną kotłownią biomasową, której generalnym wykonawcą jest nasza firma. Oficjalna prezentacja inwestycji nastąpiła w styczniu br. podczas otwarcia oddziału rehabilitacji neurologicznej.

W miejsce przestarzałych kotłów węglowych i parowych zamontowano dwa kotły typu HDG Compact, o mocy 200 kW każdy, spalające pellet, brykiet i zrębki drzewne. Nowoczesna kotłownia wytwarza energię na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w ilości ok. 6 000 GJ rocznie. Zakres prac obejmował również wymianę i rozbudowę ciepłociągu w technologii rur preizolowanych.

 

Kotłownia biomasowa w szpitalu powiatowym w Wyrzysku

Władze szpitala w Wyrzysku zdecydowały się na rozwiązanie, które nasza firma promuje od kilku lat tj. sprzedaż ciepła generowanego w nowoczesnych instalacjach biomasowych w oparciu o umowy długoterminowe. W praktyce wygląda to tak, że my finansujemy przebudowę kotłowni i eksploatujemy ją dla odbiorcy przez okres 10-15 lat, a rozliczenia następują co miesiąc w oparciu o ilość zużytej energii i pewną opłatę stałą. Co najważniejsze – roczne koszty ogrzewania budynku są dla odbiorcy mniejsze niż przed modernizacją ponieważ biomasa jest paliwem tańszym niż węgiel czy olej. Dodatkowo odbiorca nie przejmuje się eksploatacją i może skoncentrować się na podstawowej działalności lub realizacji innych ważnych inwestycjipodkreśla Przemysław Kowalski, Prezes Zarządu RenCraft Sp. z o.o.

Dzięki tej inwestycji zyskała także gmina Wyrzysk i powiat pilski. Kotłownia biomasowa w szpitalu pozwala zredukować emisję dwutlenku węgla o ok. 650 ton rocznie. Projekty tego typu oznaczają również podniesienie prestiżu samorządu oraz umożliwiają promocję i edukację dotyczącą alternatywnych źródeł energii wśród mieszkańców.

Problem kotłowni szpitala w Wyrzysku istnieje od 20 lat, ponieważ zawsze brakowało środków na remont i modernizację. Dzięki współpracy i zaangażowaniu firmy RenCraft Sp. z o. o. wyłonionej w postępowaniu przetargowym, udało się dokonać modernizacji kotłowni oraz wymianę sieci przesyłowych, co pozwoliło na zmniejszenie kosztów wytwarzanej energiidodaje Almuetaz Bellah Nasrullah, Prezes Zarządu Szpitala Powiatowego w Wyrzysku Sp. z o.o.

Nakłady inwestycyjne modernizacji systemu ciepłowniczego szpitala w Wyrzysku poniesione przez  firmę RenCraft  (jako generalnego wykonawcy, dostawcy ciepła, podmiotu finansującego) to ponad 1 mln zł.

Więcej o projekcie tutaj: Kotłownia biomasowa w szpitalu powiatowym w Wyrzysku

Pellet zamiast węgla w gminie Burzenin

09.02.2017

Władze Gminy Burzenin (woj. łódzkie) zdecydowały o modernizacji kotłowni węglowych w dwóch obiektach użyteczności publicznej. Miło nam poinformować, że w wyniku przetargu wykonawcą całości inwestycji została wybrana nasza firma.

Projekt obejmował dostawę i montaż technologii zautomatyzowanych kotłowni typu HDG Compact opalanych biomasą rozdrobioną (pellet, zrębki drzewne, wióry, brykiet). Nowym źródłem ciepła dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w Gminnym Ośrodku Zdrowia jest system HDG Compact 80. Zmodernizowana została również kotłownia w Zespole Szkół w Burzeninie. Ekologiczne ciepło w tym obiekcie dostarcza jednostka HDG Compact 115.

KOTŁOWNIE BIOMASOWE HDG BAVARIA W BURZENINIE

Te dwa odnawialne źródła energii obniżą koszty zaopatrzenia obiektów w energię,  przyczynią się do redukcji emisji dwutlenku węgla na terenie gminy, a także uruchomią rynek zbytu dla dostaw paliwa z lokalnego rynku.

Więcej o projekcie tutaj: Kotłownie biomasowe w Burzeninie

Warsztaty dla firm oraz instytucji: „Oprogramowanie energyPRO. Modelowanie i optymalizacja projektów energetycznych.” 

12.01.2017

Zapraszamy firmy oraz instytucje na warsztaty: „Oprogramowanie energyPRO. Modelowanie i optymalizacja projektów energetycznych.”

Pakiet oprogramowania energyPRO służy do tworzenia złożonych analiz technicznych i ekonomicznych wielowymiarowych projektów energetycznych, takich jak np. kogeneracyjne ciepłownie biomasowe, biogazownie CHP, elektrownie fotowoltaiczne lub wiatrowe. Korzystanie z pakietu umożliwia również uwzględnienie korzyści wynikających z magazynowania wygenerowanej już energii. Pakiet zawiera także funkcję generowania szczegółowych planów finansowych w standardowym formacie akceptowanym przez banki międzynarodowe i fundusze. EnergyPRO wspierać może np. optymalizację źródeł energii na potrzeby udziału w systemie aukcyjnym.

Warsztaty przeznaczone są dla przedsiębiorców i niezależnych wytwórców energii, specjalistów ds. inwestycji, bankowców, specjalistów instytucji finansujących, audytorów i agencji energetycznych oraz pracowników naukowych uczelni wyższych.

Seminarium „Alternatywne Źródła Energii w praktyce” za nami!

04.10.2016

W dniu 27.10.2016 w Centrum Badawczym PAN KEZO w Jabłonnie pod Warszawą odbyło się seminarium pt. „Alternatywne Źródła Energii w praktyce – budownictwo, przemysł, ciepłownictwo”.  Uczestnicy wydarzenia, wśród których gościliśmy przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw ciepłowniczych, projektantów oraz inwestorów OZE, mogli dowiedzieć się m.in. o tym jak efektywny system ciepłowniczy wpływa na charakterystykę energetyczną budynków. Istotnym zagadnieniem poruszanym podczas seminarium był system wsparcia określonych instalacji na gruncie znowelizowanej ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Spotkanie było doskonałą okazją do przedstawienia nowoczesnych i alternatywnych sposobów zaopatrzenia budynków w energię i ciepło. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas seminarium pozwoli na zainicjowanie nowych projektów inwestycyjnych w zakresie odnawialnych źródeł energii na terenie Polskipodkreśla Przemysław Kowalski, Prezes Zarządu RenCraft Sp. z o.o.

Seminarium odbyło się w Centrum Badawczym PAN KEZO (Konwersja Energii i Źródła Odnawialne) w Jabłonnie k. Warszawy. Podczas zwiedzania obiektu uczestnicy mogli poznać w praktyce jak funkcjonują m.in. układy mikrokogeneracji w oparciu o paliwa biomasowe i gazowe czy układy fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem oraz montowane na wiatach parkingowych (tzw. carporty) wraz ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

Unijne dotacje na projekty odnawialnych źródeł energii w woj. pomorskim

11.08.2016

W związku z rozpoczęciem przyjmowania wniosków o dofinansowanie projektów wpisujących się  cele szczegółowe Działania 10.4. Redukcja emisji, w ramach OP 10 Energia, w tym projektów zakładających wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, firma RenCraft oferuje pomoc inwestorom w procedurze aplikacji o przedmiotową dotację.

Dotacje można uzyskać do wysokości 85% kosztów kwalifikowanych na następujące projekty:

 • rozbudowę lub przebudowę scentralizowanych systemów zaopatrzenia w ciepło, obejmujące źródła, sieci i węzły cieplne wraz z przyłączem do budynku,
 • likwidację istniejących indywidualnych źródeł ciepła w obiektach użyteczności publicznej i budynkach mieszkalnych wraz z podłączeniem odbiorców do miejskiego systemu ciepłowniczego lub lokalnych systemów ciepłowniczych,
 • budowę nowych i modernizacja istniejących źródeł ciepła w tym wykorzystujących OZE.

O dofinansowanie z programu mogą ubiegać się:                                                                   

 • jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne,
 • związki i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego,
 • jednostki administracji rządowej,
 • inne jednostki sektora finansów publicznych,
 • organizacje pozarządowe,
 • jednostki naukowe,
 • instytucje edukacyjne,
 • szkoły wyższe,
 • przedsiębiorcy.
Termin składania wniosków: od 14 listopada 2016 do 16 grudnia 2016. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: info@rencraft.eu. Szczegółowe informacje o programie znajdują się tutaj.

Zobacz jak wygląda przykładowa, kompleksowa modernizacja systemu zaopatrzenia w ciepło wykorzystująca odnawialne źródła energii. Wejdź na www.rencraft.eu/energia.

Odwiedzili Centrum Badawcze PAN KEZO w Jabłonnie! 

11.07.2016

W dniach 9 maja oraz 7 czerwca br. nasza firma zorganizowała dni otwarte w Centrum Badawczym Polskiej Akademii Nauk KEZO (Konwersja Energii i Źródła Odnawialne) w Jabłonnie koło Warszawy.

Podczas wydarzenia przybliżyliśmy grupie samorządowców, projektantów, architektów, instalatorów oraz inwestorów OZE zasady działania szeregu montowanych po praz pierwszy w naszym kraju Odnawialnych Źródeł Energii. Zwiedzający mogli poznać jak w praktyce funkcjonują m.in. układy mikrokogeneracji w oparciu o paliwa biomasowe i gazowe czy układy fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem oraz montowane na wiatach parkingowych (carporty) wraz ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas tego wydarzenia pozwoli na rozwój nowych projektów w zakresie odnawialnych źródeł energii w kolejnych miejscach na terenie Polski.

80 mln zł z UE na inwestycje w OZE na Podlasiu

10.07.2016

W związku z rozpoczęciem przyjmowania wniosków o dofinansowanie projektów dotyczących wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, firma RenCraft oferuje pomoc inwestorom w procedurze aplikacji o przedmiotową dotację.

Dotacje można uzyskać do wysokości 85% kosztów kwalifikowanych na następujące projekty:

 • inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenie mocy jednostek wytwórczych wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE (biomasy, biogazu, energii wiatru, słońca, wody oraz Ziemi) wraz z podłączeniem do sieci dystrybucyjnej/przemysłowej,
 • przedsięwzięcia z zakresu rozwoju infrastruktury wytwórczej biokomponentów i biopaliw produktowanych w dużej mierze z surowców odpadowych i pozostałości z produkcji rolniczej oraz przemysłu rolno-spożywczego,
 • budowa oraz modernizacja sieci w zakresie niezbędnym, aby umożliwić przyłączenie jednostek wytwarzania energii elektrycznej przy pomocy OZE do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, w tym również przebudowę lub rozbudowę sieci w zakresie prawdłowego funkcjonowania przyłącza.

O dofinansowanie z programu mogą ubiegać się:                                                                   

 • mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (w przypadku MŚP produkcja energii na sprzedaż musi być dominująca w produkcji energii ogółem wytwarzanej przez urządzenia finansowane w ramach projektu),
 • duże przedsiębiorstwa dla których podstawową działalnością nie jest produkcja energii,
 • producenci rolni, grupy producenckie,
 • spółdzielnie,
 • wspólnoty mieszkaniowe,
 • towarzystwa budownictwa społecznego,
 • organizacje pozarządowe,
 • kościoły i związki wyznaniowe,
 • jednostki samorządu terytorialnego, ich związki, porozumienia i stowarzyszenia,
 • jednostki organizacyjne JST posiadające osobowość prawną,
 • jednostki sektora finansów publicznych posiadające osobowość prawną (nie wymienione wyżej),
 • podmioty działające w ramach partnerstw publiczno-prywatnych,
 • operatorzy systemu dystrybucyjnego (OSD).
Termin składania wniosków: do 15 lipca 2016. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: info@rencraft.eu. Szczegółowe informacje o programie znajdują się tutaj.

Dobrym przykładem inwestycji w odnawialne źródła energii, która uzyskała finansowanie ze środków europejskich jest instalacja ogniw fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej na dachach wybranych budynków użyteczności publicznej w Kolnie (województwo podlaskie). W ramach tego projektu nasza firma zaprojektowała i wybudowała 6 instalacji o łącznej mocy 190 kWp.